[CZY WIESZ, ŻE…] Rok 2000 i pierwsza walka o duże pieniądze

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+↶ Podziel się nim ze znajomymi !

cpl 2000

Pierwszym dużym turniejem LAN o poważne pieniądze w Europie był CPL w niemieckim Köln, który odbył się w grudniu 2000 roku. W puli znalazło się $15,000. Faworytem turnieju byli zawodnicy e9, którzy w turniejach online dominowali w Europie.

Ostatecznie turniej zakończył się zwycięstwem Clan-Z, a na podium znalazły się jeszcze ekipy SoA oraz mTw. Drużyna e9 ze względu na ograniczenia wiekowe (MedioN oraz cogline nie mieli skończonych 18 lat) oraz Pk, który spóźnił się na swój lot, wybrała się do Köln zupełnie innym składem (m.in. z litzerem, graczem Quake3, który nigdy nie grał w CS). e9 – czyli NiP-Gaming ostatecznie zajęli 4 miejsce.

Kilka dni później pierwszy raz w historii doszło do pojedynków europejskich drużyn z amerykańskimi. Był to Babbage’s CPL Event, który odbył się zaraz po CPL Köln, również w grudniu 2000 roku.

Do Dallas poleciały 2 europejskie drużyny: e9 oraz mTw. Pk znowu przegapił swój lot do USA i organizacja zmuszona była ponownie zatrudnić litzera, gracza Quake3. Pamiętajmy, że Quake3 był wtedy główną grą turnieju CPL, a Counter Strike dodatkowym.

Amerykanie nie byli jednak wymagającym przeciwnikiem dla e9, które w składzie Potti, Hyb, Bullet, Souledge oraz litzer zajęło 1 miejsce zostawiając w tyle Domain Of Pain (Atro, Phyta, Scarface, Sneaky, Trigga) oraz wspomniane mTw (Cracken, NyKoN, Scorp, speiky, Wirsing).

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+↶ Podziel się nim ze znajomymi !

Tagi

SPONSORZY

Newsletter

Facebook