EnVyUs wygrywa SLTV StarSeries XII

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+↶ Podziel się nim ze znajomymi !

EnVyUs pokonało NiP-Gaming w finale XII sezonu SLTV StarSeries 2-0 (16-9 de_inferno i 16-2 de_mirage). Francuzi zainkasowali tym samym kwotę 18 tysięcy dolarów.

Zawodnicy EnVyUs w drodze do finału okazali się bezkonkurencyjni, pokonując Natus Vincere oraz NiP-Gaming. Tym samym zyskali w finale przewagę jednej mapy, która została przyznana po awansie z drabinki wygranych. NiP-Gaming po porażce z Francuzami musiało zmierzyć się z graczami Team SoloMid, którzy wcześniej dość sensacyjnie wyeliminowali z rozgrywek Virtus.pro. Finn „karrigan” Andersen i koledzy nie potrafili jednak odnaleźć się w walce z tegorocznym vicemistrzem ESL One i ulegli 6-16 na de_dust2. Druga mapa pokazała, że nieprzypadkowo TSM gra o awans do finału. Wynik 12-3 po pierwszej połowie na de_nuke dawał nadzieję na trzecią mapę, jednak gracze NiP po stronie anty-terrorystów byli bezbłędni, i do końca meczu oddali już tylko jedną rundę. To oznaczało, że w decydującym o tytule spotkaniu, ponownie zobaczyliśmy starcie NiP z EnVyUs.

Rozpoczynający z przewagą jednej mapy Francuzi, sprawnie rozprawili się na de_inferno 16-9. Kluczowym zawodnikiem okazał się być Vincent „Happy” Schopenhauer, który zdobył 34 fragi. Po wygranej rundzie pistoletowej na de_mirage napięcia nie wytrzymał komputer jednego z zawodników, co znacznie opóźniło rozgrywkę. Nie spowodowało to jednak rozluźnienia wśród graczy EnVyUs, którzy runda po rundzie zmierzali do celu, nie dając NiP większych szans po stronie terrorystów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13-2 dla Francuzów, którzy wygrywając pistolety dopełnili formalności i zwyciężyli 16-2.

    EnVyUs 20 NiP-Gaming

  169 de_inferno

  162 de_mirage

tRE5UMoA5SE

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+↶ Podziel się nim ze znajomymi !

Tagi

SPONSORZY

Newsletter

Facebook