SPONSORZY

Newsletter

Intel Extreme Masters Katowice 2016 – oficjalne statystyki [infografika]

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+↶ Podziel się nim ze znajomymi !

ESL zorganizowało największe wydarzenie e-sportowe w historii – finały 10. sezonu Intel Extreme Masters przyciągnęły 34 miliony unikalnych widzów. Najchętniej oglądany turniej ESL w historii był transmitowany w 26 językach na 14 platformach.

IEM_Katowice_2

ESL, największa na świecie firma zajmująca się e-sportem, celebrowała światowe finały jubileuszowego, dziesiątego sezonu Intel Extreme Masters w Katowicach, organizując największe i najchętniej oglądane wydarzenie w historii. Na scenie głównej w Spodku mistrzowskie tytuły zdobyli: SK Telecom T1, Fnatic oraz Choi „Polt” Seong Hun, odpowiednio w League of Legends, Counter-Strike: Global: Offensive oraz StarCraft II: Legacy of the Void.

IEM_Katowice_4

Zmagania odbywające się w ramach Intel Extreme Masters World Championship przyciągnęły uwagę ponad 34 milionów unikalnych widzów, a w najlepszym momencie na kilku różnych platformach oglądało je 2 000 000 osób. Tym samym, w porównaniu do ubiegłorocznego wydarzenia, zanotowaliśmy wzrost kolejno o 32% i 25%. Przedstawione liczby pokazują, że IEM World Championship był najbardziej udanym pod względem transmisji online wydarzeniem zorganizowanym przez ESL w historii. Impreza ta oferowała streamy i transmisje telewizyjne w 17 krajach odbywające się we współpracy z dziesięcioma partnerami. IEM Katowice był pierwszym turniejem ESL transmitowanym na kilku platformach – Twitch.tv, Yahoo, Azubu, Hitbox i player.pl.

IEM_Katowice_3

Tegoroczne wydarzenie, na które składały się turnieje IEM World Championship i IEM Expo, zanotowało 8% wzrostu pod względem liczby odwiedzających. Na miejscu przez trzy dni pojawiło się 113 000 osób. Na IEM Expo, które oferowało dwie sceny turniejowe oraz 43 stoisk partnerów z całego świata, pozwalało fanom zapoznać się z najnowszymi technologiami i nadchodzącymi grami. Każdy finał oficjalnej rywalizacji IEM był oglądany przez 10 000 osób w Spodku.

Impreza pobiła rekordy zaangażowania w social media. Oficjalne konta ESL i IEM na Facebooku oraz Twitterze zanotowały aktywność związaną z postami na poziomie 3 200 000 i zasięgami liczonymi w setkach milionów. Podczas wydarzenia, prawie 1000 postów dotarło do ponad 30 000 000 unikalnych użytkowników na Twitterze i Facebooku.

Ten rok zapisał się w historii jako dziesiąty, w którym IEM tworzył niezapomniane e-sportowe wydarzenia. W ostatniej dekadzie ponad 5 500 000$ znalazło się w puli nagród turniejów Intel Extreme Masters, a ponad 500 000$ oferowały zawody na IEM World Championship Katowice w 2016 roku. IEM odwiedził pięć kontynentów organizując w sumie 58 turniejów. Najlepszym dowodem na niesamowity wzrost IEM będzie ogromny przyrost w liczbie uruchomionych sesji – od około 500 000 w pierwszym sezonie do 132 326 000 w dziesiątym.

IEM_Katowice16_Infografika

Przylot do Katowic na Intel Extreme Masters to dla mnie najważniejsze wydarzenie w roku. Każda chwila imprezy może stworzyć wspomnienie, które nigdy nie zostanie zapomniane, co czyni ją magiczną” – powiedział Michał Blicharz, VP Pro Gaming w ESL. „Jeżeli miałbym sprecyzować, dlaczego z roku na rok coraz więcej ludzi interesuje się tym wydarzeniem, to wskazałbym na magię naszej imprezy”.

Po więcej informacji na temat Intel Extreme Masters zapraszamy na oficjalną stronę turnieju. Podsumowanie turnieju możecie także zobaczyć na załączonej infografice. Zdjęcia z wydarzenia znajdziecie na Flickrze, zaś nagrania na YouTube.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+↶ Podziel się nim ze znajomymi !

Tagi

O Autorze

Wiktor Kapłan

Założyciel GOCS.pl

Ostatnie tematy na forum

Facebook