Swelder: Z każdym streamem staram się być coraz lepszy – wydaje mi się, że to jest klucz do sukcesu

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+↶ Podziel się nim ze znajomymi !

Witamy w wywiadzie z Jakubem „Swelderem” Grzegorskim – streamerem i komentatorem Counter-Strike. Skierowaliśmy w jego stronę kilka pytań.

11154951_915596745148544_5899364950218360677_o

Witaj Swelder! Wielu naszych czytelników zastanawia się kim tak naprawdę jesteś, dlatego chciałbym abyś na wstępie opowiedział nam coś o sobie.

Dzień dobry! Nazywam się Jakub, mam 17 lat. Przygodę z komentowaniem meczy CounterStrika rozpoczałem w połowie maja tego roku. Pierwsze kroki stawialem pracujac dla GameAgents. Potem zostałem zaproszony na CGS oraz GameOn do Kielc.

Obecnie komentujesz mecze w ESL. Jak to jest komentować grę innych i być oglądanym przez tysiące osób obecnych na Twitchu?

Na samym początku towarzyszył stres – jak zawsze kiedy musisz pokazać się z jak najlepszej strony przed tak wielką publiką, z czasem to przeszło i cieszę się, że mam możliwość już w tak młodym wieku pracowania dla tak wielkiej organizacji. Komentownie dla ESL wciąż wiąże się  z presją ale spełniam marzenie i czuję, że części widzów podoba się to co robię. Sam fakt, że mogę pokazywać mecze gwiazd e-sportu sprawia mi olbrzymią przyjemność jeśli dodamy do tego jeszcze te kolosalne liczby czuję prawdziwą satysfakcje.

Zostałeś zaproszony do komentowania jednego z największych turniejów LAN w Polsce – Płońsk eSport Challenge. Jak myślisz dlaczego właśnie Ty?

Wydaje mi się, że to pytanie powinno zostać skierowane do organizatorów. Osobiście staram się być najlepszy w tym co robię, wiem, że przede mną jeszcze długa droga, przede wszystkim brakuje mi doświadczenia. Liczę się oczywiście z ktrytyką, która będzie zawsze ale jestem bardzo zadowolony, że zostałem doceniony i będę już w lutym mógł komentować tak wielki turniej.

12191307_868537676576618_3921130423218725151_o

Powstaje coraz więcej amatorskich lig i turniejów offline w Polsce. Co sądzisz o rozwoju e-sportu w naszym kraju i czy Twoim zdaniem zmierza to w dobrym kierunku?

Jak najbardziej podoba mi się to w jaki sposób E-Sport w Polsce rośnie w siłę. Podczas tegorocznych wakacji zostałem  zaproszony na aż 5 lanów, niestety nie mogłem się na nich pojawić. To jednak wskazuje na to jak wiele turniejów organizowanych jest w Polsce i w jakim tępie wszystko się rozwija. Mam nadzieję, że tępo to wciaż będzie rosnąć. Kto wie co zobaczymy za rok czy dwa?

Cały czas zwiększasz swoje grono fanów na streamach i facebooku. Co wpływa na ten wzrost?

To pytanie jest chyba najtrudniejsze. Z każdym streamem staram się być coraz lepszy – wydaje mi się, że to jest klucz do sukcesu.

W swojej karierze ciągle wprowadzasz coś nowego. Zdradzisz nam co planujesz w najbliższym czasie?

Myślę, że nie wprowadzam nic nowego ale staram się robić wszystko na swój własny, „Swelderkowy” sposób. W obecnej chwili na planuję nic szczególnego ale zawsze marzyłem o stworzeniu własnego, profesjonalnego turnieju z finałami lanowymi, jeżeli moja kariera będzie wciąż się rozwijać myślę, że w przyszłym roku będziemy mogli zobaczyć „Swelder’s Stars Struggles”.

Dziękuje za wywiad.

Dziękuję, miłego dnia!

Rozmawiał: Kacper Grela

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+↶ Podziel się nim ze znajomymi !
SPONSORZY

Newsletter

Facebook