SPONSORZY

Newsletter

TORUŃ PONOWNIE STOLICĄ ESPORTU. NADCHODZI II EDYCJA TURNIEJU LAN ECENTER COPERNICUP

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+↶ Podziel się nim ze znajomymi !

Początek 2017 roku był dla naszego miasta przełomowy. Toruń był gospodarzem wyjątkowych zawodów, które na stałe wprowadziły zupełnie nową definicję sportów drużynowych. Do Grodu Kopernika zjechali gracze i widzowie z całej Polski, by podziwiać zmagania na wirtualnym polu bitwy. Pierwsza edycja Turnieju LAN Ecenter Copernicup zakończyła się wielkim sukcesem, teraz czas na kolejny krok

Od zakończenia pierwszej edycji Turnieju mija dokładnie pół roku. Był to wystarczająco długi okres na przemyślenie formuły imprezy i popełnionych wcześniej błędów. Wnioski płynące z analizy oraz odzew partnerów i publiczności przyniosły dużo pozytywów, dzięki czemu nie tylko zdecydowano o kontynuacji, ale także o rozwinięciu poszczególnych elementów wydarzenia.
Niemalże wszyscy obserwatorzy są zgodni, że dla Torunia i całego województwa Kujawsko-Pomorskiego była to absolutna nowość. Do tej pory nasze miasto praktycznie nie istniało na polskiej mapie e-sportu. Pierwsza edycja pierwotnym założeniu miała być eksperymentem na dużo mniejszą skalę. Wynik końcowy przerósł oczekiwania nie tylko graczy, ale również widzów i nas samych. Niesieni entuzjazmem, już w trakcie gali podsumowującej daliśmy słowo o kontynuacji imprezy, czego dziś możecie być świadkami.
Tak naprawdę prace nad kolejną edycją zaczęliśmy już miesiąc po pierwszej imprezie – mówi Mikołaj Wierzbowski, opiekun realizacyjny wydarzenia – Przed nami wiele pracy, ale też sporo czasu, dzięki któremu możemy wszystko dopiąć na ostatni guzik. Już teraz mogę powiedzieć, że gracze i widzowie nie będą zawiedzeni!

OD NAS, DLA WAS
Idea całego wydarzenia pozostaje prosta i niezmienna. Wszystko co robimy, jest szykowane z myślą o Was. W chwilach wolnych od pracy również jesteśmy graczami i uczestniczymy w wielu imprezach o podobnej tematyce, dzięki czemu doskonale znamy oczekiwania i pragnienia widzów przybywających na tego typu imprezy.
Pierwsza edycja Turnieju LAN odbyła się w dniach 4-5 lutego w uczelnianej Auli UMK. Korzystając ze wszystkich posiadanych możliwości i pomocy partnerów przygotowaliśmy profesjonalną scenę, na której w samej fazie grupowej znajdowało się aż 40 stanowisk komputerowych. Dodatkowo zadbaliśmy także o atrakcje dla przybyłych widzów oraz samych graczy czy zaproszonych gości w postaci strefy expo, na której można było nie tylko się posilić, ale również zagrać w ulubione gry z dzieciństwa w kąciki retro czy oddać wodze wyobraźni, uczestnicząc w wielogodzinnych rozgrywkach karcianych lub gier RPG.

Chyba żaden debiutujący Turniej nie może się obyć bez wpadek i tych oczywiście też nie uniknęliśmy – opowiada Marcin Morkowski, manager techniczny wydarzenia. – Na szczęście mieliśmy okazję współpracować z odpowiednimi osobami, które wierzyły we wspólny sukces wydarzenia, co pozwoliło nam pokonać przeszkody każdego rodzaju. Postaraliśmy się dostarczyć graczom najwyższy możliwy standard, dzięki czemu mogli komfortowo walczyć o najwyższe cele. Odzew uzyskany od nich po Turnieju był bardzo pozytywny. Postaramy się, żeby tak samo było również tym razem.
Tym razem dla Torunia i przybywających widzów szykujemy coś o wiele większego. Już teraz możemy z dumą poinformować, że II edycja Turnieju LAN Ecenter Copernicup odbędzie się 3-4 LUTEGO 2018 w Hali Sportowo-Widowiskowej „Arena Toruń” przy ulicy Bema. Jest to ogromny skok jakościowy nie tylko pod względem infrastruktury budynku, ale również możliwości i wszelkich atrakcji, które będziecie mieli okazję zobaczyć w trakcie trwania kolejnej odsłony naszej imprezy. Jako gwarant naszych słów oraz szeroko zakrojonego wsparcia dla naszej imprezy, może posłużyć nawiązanie współpracy z władzami Miasta Torunia, które pragną pomóc nam w osiągnięciu jeszcze większego sukcesu wydarzenia i aktywnie uczestniczyć w promowaniu naszego miasta w całej e-sportowej Polsce. W ramach współpracy podpisaliśmy specjalny list intencyjny, dzięki któremu możemy z dumą wymienić Miasto Toruń jako naszego turniejowego partnera w nadchodzącej edycji.
Formuła zawodów pozostaje niemalże niezmienna w stosunku do poprzedniej odsłony. Ponownie zostaną przeprowadzone kwalifikacje ONLINE, w których udział wezmą 64 drużyny. Prawo do udziału w kwalifikacjach będzie uwarunkowane wpłatą kwalifikacyjną, która zostanie w całości przekazana do zasilenia turniejowej puli nagród. Mecze eliminacyjne zostaną rozegrane na przełomie roku lub na początku stycznia, co pozwoli w komfortowy dla wszystkich sposób na wyłonienie 8 najlepszych ekip, które pojadą do Torunia i zagrają przez zgromadzoną publicznością. Dołączą one do elitarnego grona 8 zaproszonych przez nas wcześniej drużyn, które będziemy ujawniać wraz z upływającym do imprezy czasem. W gmachu Areny Toruń wezmą udział w fazie grupowej, a później w wielkim finale, który zostanie rozegrany na scenie głównej, ustawionej na płycie boiska.

Ecenter COPERNICUP w liczbach

MAŁY WIELKI TURNIEJ
Jak wspomnieliśmy wcześniej, nasz Turniej miał mieć przede wszystkim zasięg i rangę wojewódzką. Ilość widzów obecnych w uczelnianej Auli oraz na transmisji w Internecie bardzo pozytywnie przeszła nasze wszelkie oczekiwania. W szczytowym momencie transmisję oglądało ponad 15 tysięcy widzów. Jest to wspaniały i zdumiewający wynik, tym bardziej, że debiutujące wydarzenie tego typu może się liczyć z odbiorem i zainteresowaniem w każdej postaci. Wypracowany wynik dał nam jednoznacznie do myślenia, że w Toruniu i całym województwie jest ogromne zapotrzebowanie na podobne inicjatywy, którym wychodzimy na przeciw.

Przez cały czas trwania Turnieju śledziliśmy wszystkie liczby i do tej pory jesteśmy zaskoczeni sukcesem naszej imprezy – mówi z entuzjazmem Marcin Lewicki, opiekun turniejowego marketingu – Skoro obdarzono nas już takim wielkim kredytem zaufania, dołożymy wszelkich starań, żeby go nie zmarnować. Cel minimum to powtórzenie wyniku, wszystko ponad ustaloną poprzeczką zaakceptujemy z nieukrywaną radością!
———————————————–
Przypomnijmy najważniejsze rzeczy:
KIEDY: 3-4 LUTEGO 2018
GDZIE: Hala Sportowo-Widowiskowa „Arena Toruń”
W CO: Faza Grupowa i Pucharowa w Counter-Strike: Global Offensive
O CO: Pula nagród nominalnie ustalona na poziomie 30,000 złotych*
BILETY: Impreza będzie biletowana. Ceny biletów zostaną dopiero podane. Będzie również możliwość nabycia specjalnych Biletów VIP, które zapewnią szereg rozmaitych atrakcji, łącznie z dostępem na Backstage oraz strefę VIP.

*pula nagród może ulec podwyższeniu

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+↶ Podziel się nim ze znajomymi !

Tagi

O Autorze

laxi

laxi

Założyciel GOCS.pl

Facebook